Prefabrik Nedir?

Türk Yapı Prefabrik Ankara Ostim'de prefabrik sektöründe faaliyet göstermektedir. Prefabrik, aklınıza gelebilecek her türlü yapıda kullanılabilir. Evler, villalar, iş yerleri, bekçi kulübeleri, şantiyeleri fabrikalar gibi birçok yapıda rahatlıkla kullanılabilirler. Prefabrik ev, özellikle en çok kullanıldığı alanlardan biridir. Evlerin hızlıca inşa edilme olanağı çok cazip gelmektedir. Ayrıca bu tür yapıları, dilediğiniz gibi dizayn ettirebilirsiniz. Hayalinizdeki prefabrik ev modelini hayata geçirebiliyoruz. 3 boyutlu olarak istediğiniz tasarım çizilir ve onayınıza sunulur. Onayınızdan sonra imalat süreci başlar. 

Prefabrik, parçaları önceden tasarlanmış ve üretilmiş olan ürün anlamına gelmektedir. Prefabrik ev ise, önceden bilgisayarlar yardımıyla tasarlanmış, parçaları üretilmiş, montajı kolay, çabuk tamamlanabilen ev anlamına gelir. 1999 yılında yaşanan büyük deprem sonrasında, evler yıkılmış, çoğu insan evsiz kalmıştı. Bu sebeple, hızlı ve uygun fiyatlı evler inşa edilmesi gerekti.    

Yurtdışında kullanılan ve ülkemizde pek bilinmeyen bu evler, o zaman herkes tarafından tanındı ve depremde zarar gören yerlerde, hızlıca bu konutlar inşa edildi ve insanlar bu konutlara yerleşti. Prefabrik Ev Ankara ilinde de, özellikle villa tarzı yapılarda oldukça sıklıkla tercih edilmektedir. Bu tip konutlar kullanılış amacına göre ve büyüklüğüne göre sınıflandırılmaktadır.   

Prefabrik Konutların Özellikleri   

Bu tür konutların en iyi özelliği tabi ki güvenli olmalarıdır. Güvenli olurlar fakat herhangi bir yerden alınan değil, iyi araştırılmış olanları güvenlidir. Diğerleri ise, sağlam yapılmadığından ve kaliteli malzemeler kullanılmadığından dolayı, kullanan kişilere, zorluktan ve sıkıntıdan başka bir şey vermeyecektir. Güvenilir ve tecrübeli firmalardan temin edilen sağlam parçalar ise, ömür boyu kullanılabilecektir. Bu konutlar, depremde yıkılmaz, herhangi bir nemlenmeden zarar görmez.   

Prefabrik konutların özelliklerinden biri de, konumlandırılacağı zemin kötü olsa bile, bu konutlar üzerine inşa edilebilir. Normal bir eve göre 10 kat daha hafif olduğundan dolayı, zeminden etkilenmezler.   

Bu ürünler çok kolay inşa edilirler. En çok da bu sebeple tercih edilen ürünler, büyüklüğüne göre en fazla 1 ayda tamamlanırlar. Acil bir yapıya ihtiyacınız varsa, ev veya işyeri gibi bir yer inşa etmek istiyorsanız, bu konutları mutlaka tercih etmelisiniz. Çok ağır kış şartları yoksa kış aylarında da istediğiniz yere konumlandırabilirsiniz.   

Uzun ömürlü, dayanıklı ve uygun fiyatlı olması da özelliklerinden birkaçıdır. Uzun yıllar boyunca bu konutları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca normal bir eve göre, çok çok daha ucuz bir fiyata imal edilirler. Bu sebeple maddi imkânı olmayan ve bir eve ihtiyacı olan herkes tarafından kolaylıkla kullanılabilirler. Yağmurdan, kardan etkilenmezler ve dayanıklıdırlar. Hiçbir zarar görmesinden endişe etmeden, rahatlıkla kullanabilirsiniz. Prefabrik Ev Ankara ilinde konumlandırılacaksa bizi arayabilir ve detaylı, doğru bilgiye ulaşabilirsiniz.   

Sanılır ki bu tarz evlere, çivi çakılmaz veya dolap monte edilmez. Bu tamamen yanlış bir düşüncedir. Bu evleri de normal bir ev gibi düşünün. Yalıtımı iyi olan prefabrik evler kışın da oldukça sıcak ve kullanışlıdır.

Sizde bir prefabrik yapı istiyorsanız firmamıza danışın. Gelin görüşelim düşüncenizi projelendirerek prefabrik ev fiyatınızı en cazip fırsatlar ve kalite ile sizlere sunalım. Firmamız Ankara Ostimde prefabrik sektöründe yıllardır faaliyet göstermektedir. Tecrübe, kalite ve uygun fiyatlar Türk Yapı Prefabrikte bir araya geldi.